28.12.18

Семінар-гульня для педагогаў д\у па тэме: "Беларуская мова- родная мова"

У рамках рэалізацыі гадавой задачы, накіраванай на паспяховае развіццё беларускага маўлення ў выхаванцаў я\сада, у дашкольнай установе  ў снежні прайшоў семінар-гульня для педагогаў "Беларуская мова- родная мова". На працягу семінару выхавальнікі дашкольнай адукацыі удасканальвалі сваю моўную культуру, павышалі узровень кампетэнтнасці і навыкаў практычнай дзейнасці па выкарыстанню беларускага народнага і літаратурнага наследства. Па адзначаных тэмах педагогі склалі"Слоўнік выхавацеля", які дапаможа ім у   рашэнні задач па далучэнню дашкольнікаў да беларускай мовы , правялі шэраг моўных гульняў, гульнявых практыкаванняў. Сустрэча дала  магчымасцьвыхавацелям яшчэ раз адчуць красу  і багацце роднай беларускай мовы.